Příleský Mlýn


Přijďte si odpočinout! V této hektické době je příjemné vychutnat si chvilku klidu a uvolnit se. Je už jen na Vás, zda to bude v sauně nebo při masáži.

Více než celé tisíciletí podstupují Finové od jednoho do sta let očistnou lázeň v sauně. Odhoďte napětí všedního dne a načerpejte u nás nové síly! K následné relaxaci Vám poslouží místnost, jednoduše nazvaná Odpočívárna. Tam už na Vaše prohřátá těla čeká příjemná atmosféra a klid.

Tento zdroj energie, odpočinku a osvěžení zdaleka již není jen finskou specialitou. Blahodárné účinky saunování objevuje stále více lidí i u nás. Podle lékařských studií s sebou užívání sauny nenese pro zdravého člověka žádná rizika. Naopak.

Saunování zvyšuje odolnost organismu vůči běžným infekcím horních cest dýchacích.
Pravidelné saunování má především výborný preventivní účinek
Pomáhá orgánům, díky intenzivnímu pocení, zbavovat se ve zvýšené míře zplodin látkové přeměny. Významný je rovněž účinek povzbuzení a vyladění nervových a hormonálních funkcí.
Saunování je velmi oblíbené k prohřívání kloubů.
Díky skutečnosti, že průměrný člověk vypotí během 30 minut saunování přibližně 500 g vody, snižuje saunování otoky u lidi s nadváhou. Je nutno podotknout, že z tukových tkání mizí jen voda, nahromaděné tuky nikoliv a vodu po saunování rychle doplníme. :-)
Sauna čistí póry kůže, zlepšuje různé tělesné funkce a pochody, působí příznivě na produkci hormonů a krevní oběh, uklidňuje a napomáhá zdravému spánku.

Možnost objednání sauny jak pro jednotlivce, tak i pro skupiny na tel. 581 622 656

© 2007 Příleský mlýn, Baleso, s.r.o.